Haber

Zafer Partisi’nden seçilen Mahmut Tatar Diyarbakır’dan, kızı Beyza Tatar ise Şırnak’tan aday oldu.

Zafer Partisi 31 Mart yerel seçimleri için aday belirleme süreci devam ederken, Diyarbakır ve Şırnak adayları da kesinleşti. Genel seçimlerde Şırnak’tan milletvekili olan Mahmut Tatar, Diyarbakır Belediyesi başkanlığına aday olurken, kızı da Şırnak’tan aday oldu. Tatar, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, şunları söyledi: Zafer Partisi“Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölge başkanı olarak öncelikle Zafer Partisi’nin Diyarbakır büyükşehir belediye başkan adayı olduğumu sizlere duyurmak istiyorum” dedi.

BABASI DİYARBAKIR ADAYI, KIZI ŞIRNAK ADAYI

Mahmut Tatar’ın kızı Beyza Tatar ise Şırnak’tan aday oldu. Beyza Tatar’ın adaylığı babası Mahmut Tatar tarafından açıklandı. Tatar, Zafer partisindeki aday değişikliğine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Tatar, “Başkanımız profesör doktor Sayın Ümit Özdağ’ın muvafakati ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldum, yerime ise Şırnak belediye başkan adayı Beyza Tatar getirildi.” söz konusu.

BABASI ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Mahmut Tatar, paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Genel liderimiz, profesör hekim Sayın Ümit Özdağ’ın muvafakati ile, ben Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğum için, yerime Şırnak belediye başkan adayı Beyza Tatar atanmıştır. Serhat ilimiz Şırnak’ı bir adaya emanet ediyoruz. Partimizin ilkeleri doğrultusunda, ilke ve ilkelerimizden taviz vermeden yola devam edecek olan Beyza, Tatar Şırnak’ı tebrik ederiz.

Not her trol yoruma vereceğim tek yanıttır. Her yere aynı aileden adaylar gibi yorumlarla bize hakaretler yağdırılması kabul edilemez. “Tüm yurtsever kardeşlerimizi Zafer Partisi çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz.”

TATAR AİLESİ GÜNDEMDE

14 Mayıs seçimlerinde Tatar ailesinden 4 kardeş, Şırnak’ta 4 farklı partiden birinci milletvekili adayı oldu. Sabri Tatar yine Refah Partisi’nden milletvekili adayı, Arslan Tatar AK Parti’den milletvekili adayı, MHP Şırnak İl Lideri Halil Tatar ise MHP’den milletvekili adayı, Mahmut Tatar ise Zafer Partisi’nden milletvekili adayı oldu.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu