Teknoloji

Vivo, Amiral Gemisi Telefonlarına 5.5G Desteği Getiriyor

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi vivo, yeni bir güncelleme yayınlayarak X Fold 3 ve X100 serisine 5.5G desteği eklemeye hazırlandığını açıkladı.

Vivo şirketi, yakında amiral gemisi olan akıllı telefonlarına sunacağı OTA (Over-the-Air) sürümüyle 5.5G desteği eklemeye hazırlanmakta. Yeni pazara sürülen Vivo X Fold 3, Vivo X Fold 3 Pro ve Vivo X100 serisinin başlangıcında birkaç iQoo akıllı telefonla birlikte 5.5G bağlantısı alacağını duyurdu. Daha yüksek olarak indirme hızı sağlayacak yeni nesil kablosuz teknolojiyi kullanacak ilk cihazın ise Oppo’nun amiral gemisi Find X7 olması beklenmekte.

Çin merkezli akıllı telefon markası, Weibo aracılığıyla Vivo X Fold 3, Vivo X Fold 3 Pro ve Vivo X100 serilerinin bu ayın sonlarına doğru bir OTA güncellemesiyle 5.5G bağlantısına kavuşacağını söyledi. Vivo şirketinin alt markası iQoo’nun iQoo 12 serisi ve iQoo Neo 9 serisi de 5.5G desteği alacak ilk cihazlar arasında yer alıyor.

China Mobile Şirketi, 300’den Fazla Şehri 5.5G Ağıyla Kapsamayı Amaçlıyor

Bunlara ek olarak, Vivo firmasının Ürün Müdürü Han Boxiao, Çin mikro blog platformunda China Mobile’ın 5.5G ağında çalışabilen Vivo X100 Pro’nun bir görüntüsünü paylaştı. Fotoğrafta cihazın 3619.19Mbps indirme hızı ve 160.75Mbps yükleme hızına ulaştığı görülmekte. 5.5G ağının maksimum indirme hızının 10Gbps’ye kadar, yükleme hızının ise 1Gbps’ye kadar olduğu iddiası ortaya atılıyor.

Yine Oppo da Find X7 serisi akıllı telefonlarına 5.5G getirmeyi planladığını açıklamıştı. Bunlara ek, Xiaomi 14 Ultra da Çin’de 5.5G özelliğine kavuşacak ilk akıllı telefonlardan olması bekleniyor. China Mobile şirketi, sene sonuna kadar Pekin ve Şangay dahil olmak üzere 300’den fazla şehri 5.5G ağıyla kapsamayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu