Teknoloji

TikTok Fenomeni Sadece Uyuyarak Yılda 400 Bin Dolar Kazandığını Açıkladı

TikTok’ta yeni bir furya başladı. 1 milyon takipçili Jakey Böehm, yalnızca canlı yayında uyuyarak aylık 35 bin dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

TikTok, yalnızca bir toplumsal medya olmaktan çıkarak birtakım kullanıcılar için artık gelir kaynağı olmaya başladı.

TikTok uygulaması üzerinden gönderilen armağanlarla geçimi sağlayan birçok kullanıcı bulunuyor. Bu kullanıcılar ortasında yalnızca uyurken canlı yayın açanlar da azımsanmayacak kadar çok. Hatta bu şahısların yıllık gelirleri 400 bin doları buluyor.

1 milyon takipçili Jakey Boehm isimli kullanıcı da uyurken canlı yayınlar açarak bir servet kazanıyor.

Her akşam saat 22.00’da pijamalarını giyip yatağa giren Boehm, dünyanın dört bir yanından izleyiciyle buluşuyor. 28 yaşındaki yayıncı, ayda ortalama 35 bin dolar kazandığını açıkladı.

Avustralya’da yaşayan Boehm, kullanıcıların sanal armağanlarıyla ortada sırada uykusundan kalkıyor. Zira izleyiciler armağan göndererek, yatak odasındaki sesleri yahut ışıkları çalıştırabiliyor. Böylelikle yayıncı uykusundan uyanıyor.

Jakey Böehm’in TikTok hesabından paylaştığı bu videoda bütün alarmların çalışma anı görülüyor.

Jakey Böehm: Ne kadar kaos o kadar iyi. İzleyici kaosu seviyor.

Boehm, 380 dolar karşılığında yatak odasındaki her cihazın 5 dakikalığına açıldığını belirtti. Bu ödeme ayrıca bütün izleyicilere uyarı gönderiyor.

TikTok’taki bir diğer uyku yayıncısı olan Duane Olson ise platformdaki dolandırıcılara dikkati çekiyor.

Olson, birtakım şahısların yayınlarda kendisi ismine bağış istediğini fakat diğerine ilişkin bir hesap numarası gönderdiğini belirtti.

YouTuber Patrick Moore, birtakım dolandırıcıların uyku yayınlarının manzaralarını kaydedip daha sonra kendileriymiş üzere görüntüyü paylaştığını ve böylelikle bağış topladığını söyledi. Moore, makus yayın kalitesi ve gönderilen ikramların ekranda gözükmemesinin, dolandırıcıları ele verebileceğini vurguladı.

Ayrıca şunu belirtmekte yarar var, TikTok gönderilen tüm ikramların fiyatları üzerinden %60 komite alıyor. Yani 400 bin dolar kazanan kullanıcı en az 500 bin dolar da TikTok’a kazandırıyor.

TikTok’ta insanların uyuyarak yılda 400 bin dolar kazanması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu