Haber

Soyer: “Sultanlarımızın olması iyi bir şey”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilk kez Avrupa Şampiyonu olan Filenin Sultanları’nın final maçını İzmir Enternasyonal Fuarı’nda binlerce gençle izledi. Nefes kesen maçın ardından tarihi galibiyeti gençlerle birlikte kutlayan Önder Soyer, “Geleceğe yönelik heyecanımızı artıran bir galibiyettir. “Sultanlarımızın olması iyi bir şey” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıldönümünde adını tarihe altın harflerle yazdıran A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın 2023 CEV Avrupa Şampiyonası, 92. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda coşkuyla kutlandı. Filenin Sultanları’nın Sırbistan’a karşı 3-2’lik skorla tarihe geçtiği final maçında Kültürpark Gençlik Alanı’ndaki Ahşap Sahne, Bilgi Yarışması Sahnesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Stand Sahnesi olmak üzere üç farklı dev ekran kuruldu. . İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tahta Sahne’ye gelerek alanı dolduran binlerce gençle maçı izledi.

Bölgedeki gençlerden büyük ilgi gören Lider Tunç Soyer, hepsiyle birlikte selfie çektirdi. Lider Soyer, nefes kesen karşılaşmayı heyecanla takip etti. İnternetin Sultanları’nın son sayısının ardından İzmir Enternasyonal Fuarı’nda sevinç çığlıkları yankılandı. Önder Soyer, gençlerle birlikte marşlar söyleyerek zaferi kutladı.

“Umutlarımızı artıran bir galibiyet”

Şampiyonanın ardından konuşan Önder Soyer, “Çok mutluyuz, çok gururluyuz. Krizlerle, hayat pahalılığıyla boğuşan bir millet olarak geleceğe dair umudumuzu ve heyecanımızı yükselten bir zaferdir. Bu şampiyonluk çok değerli. Hepimizin yüreğine dokundu. İyi ki sultanlarımız var. Kadınların sahip oldukları her şeye sahip olduklarını bir kez daha gördük” dedi.

Kültürpark kırmızı beyaz

Şampiyona kutlamaları maç ekranlarından Çim Konserleri sahnesine kadar her yerde gerçekleşti. 92. İzmir Enternasyonal Fuarı kırmızı beyazlılara Türk bayraklarıyla bürünürken, Kültürpark da Türkiye’nin milli marşları ve sloganlarıyla inledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu