Haber

Sebastian Szymanski: Mourinho, Türk futboluna uyacak

Fenerbahçe’nin Polonyalı futbolcusu Sebastian Szymanski, ülkesinin milli takım kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe ile geçirdiği sezonu değerlendiren 25 yaşındaki futbolcu, yeni teknik direktörü Jose Mourinho hakkında da konuştu.

“Her şeyi yaptık ama maalesef olmadı”

Szymanski, sözlerine şu şekilde başladı:

Bu sezon başarılı sayılabiliriz ama şampiyonluğu alamadık. Tarihte ilk defa 99 puan aldık ve şampiyon olamadık. Sezonun tam anlamıyla başarılı olmadığını hissedebildiğimiz tek nokta bu. Her şeyi yaptık ama maalesef olmadı.

“Mourinho futbolun en büyük teknik direktörlerinden birisi”

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Jose Mourinho ile henüz konuşmadıklarını ama kendisinin Türk futboluna uyacağını düşündüğünü belirten Szymanski, şu ifadeleri kullandı:

Mourinho futbolun en büyük teknik direktörlerinden birisi. Kulübüme gelmesini beklemiyordum. Türk futboluna uyacağını düşünüyorum. Türkiye’de çok fazla tutku var, Mourinho da bunu seviyor. Henüz kendisiyle konuşmadım. Çok işi var, ben de milli takımdayım. Konuşmak için fazlasıyla zamanımız olacak. Daha fazla konuşmak için zamanımız olacak.

“Milli takıma odaklanıyorum”

Son olarak Fenerbahçe’deki geleceğine dair de açıklamada bulunan Sebastian Szymanski, şunları dedi:

Şu anda hiçbir şey söyleyemem. Milli takıma odaklanıyorum. Elbette bu kadar iyi bir sezonun ardından ve Mourinho’nun da gelmesiyle bağlantılı olarak, Fenerbahçe’de kalırsam hiçbir şey kaybetmeyeceğim. Elbette her şey olabilir, hiçbir şeyden emin olamazsınız ama ben bu durumdan memnunum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu