Haber

Rusya Başbakan Yardımcısı Hüsnülin: Moskova’dan Kırım’a otoyol yapılacak

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in video konferansla katıldığı otoyol tesislerinin açılış töreninde konuşan Hüsnüllin, “Erken finansman ve sistematik çalışma, Moskova’dan Kırım’a kesintisiz bir otoyol yapmamızı sağlıyor” dedi.

Moskova’dan Kırım’a kadar uzanacak otoyol için en önemli sorunun M-4 ‘Don’ otoyolu olduğuna dikkat çeken Hüsnullin, Rostov-na-Donu’na kadar bu yolun otoyola dönüştürüleceğinin altını çizdi.

Hüsnullin, bu arada Putin’in talimatı doğrultusunda Azak Denizi-Karadeniz havzasından Kerç’e, Kırım Köprüsü’ne giden yol yapım çalışmalarının bu yıl içerisinde tamamlandığını ve bitirileceğini söyledi. Anapa’dan gelecek yıl Kırım Köprüsü’ne giden yol.

Herson Bölgesi’nde Azak Denizi kıyısında yeni bir şehir kurulacak

Herson Bölgesi Vali Yardımcısı Vladimir Saldo, Rossiya 24 televizyonuna Azak Denizi kıyısında yer alan Genicsek yakınlarında yeni bir küçük şehrin inşası için çalışmaların başladığını duyurdu.

İnşaat fikrinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili olduğu bilgisini veren Saldo, sürecin ilerlemeye başladığını vurgulayarak, şu anda gerekli sosyal altyapıya sahip yeni yerleşim yerlerinin inşa edileceği ve çalışma için uygun koşullara sahip bir imar projesi geliştirildiğini vurguladı. devlet kurumları oluşturulacaktır.

“Orada doğal şartlar çok iyi, demiryolu ve karayolu bağlantıları var. Çok cezbedici bir yer” diyen Saldo, sözlerini şöyle sürdürdü:

“(Şehir kurma süreci) çoktan başladı. Mariupol ile rekabet etmeye çalışacağız, bakalım kim daha hızlı yeni mahalleler, okullar ve anaokulları, yollar inşa edecek.”

Yeni yerleşimde hem federal hem de bölgesel hükümet organlarının çalışmaları için uygun kuralların oluşturulacağına işaret eden Saldo, Azak Denizi’nin Mariupol’den Genicesk’e kadar olan kıyı kesiminin doğal rezerv turizm bölgesine dönüştürüleceğini söyledi. büyük sanayi işletmeleri bulunmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu