Haber

Putin, Donbass cumhuriyetlerinin eski askerlerine gazi statüsünü geri verme sözü verdi

Çatışmalara katılan gazilerle bir araya gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, DHC ve LHC’nin Rusya’ya dahil edilmesinden önce görev başındayken emekli olan askerlere gazi statüsü verileceğini söyledi. Putin ayrıca, özel harekat gazileri ve operasyonda hayatını kaybedenlerin ailelerine destek verecek vakfın hükümete bağlı olacağı bilgisini verdi.

Rus lider, önceki gün Federal Meclis’te yaptığı konuşmada böyle bir vakfın kurulduğunu duyurmuştu. Ülkeyi savunan bireyleri korumanın “devletin kutsal görevi” olduğunu vurgulayan Putin, vakfın daha sonra diğer vatandaş kategorilerine de yardımcı olacağını söyledi.

Putin, “Gerçek bizim tarafımızda. Özel harekâtlara katılan insanlarımıza baktığımda, geleceğin kesinlikle bizim olduğunu eklemek isterim.”dedi.

DHC ve LHC’de görev yapan ve daha sonra emekli olan eski askerlerin gazi statüsünü isteyen gaziler, Putin ile yaptıkları görüşmede, geldikleri sırada Rus vatandaşı olmadıkları için gazilerle ilgili yasaların kendilerini kapsamadığına dikkat çektiler. misyonunu bıraktı.

rus lider, “Kesinlikle çözeceğiz”cevabı verdi.

karabaglarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu