Haber

Onikisubat Belediyesi’nden vatandaşlara çadır desteği

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından belediye hizmet binasını vatandaşların hizmetine açan Onikisubat Belediyesi, bu hafta 1000 aileye çadır yardımı yaptı.

Belediyeden yapılan açıklamada, belediye hizmet binası başta olmak üzere tüm tesislerini depremzedelere açarak barınma ihtiyacını karşılayan Onikisubat Belediyesi’nin çeşitli bölgelerde çadır temin edemeyen vatandaşlar için dağıtıma başladığı belirtildi. kurduğu çadır kentlerin yanı sıra özellikle kırsal mahallelerde.

Açıklamada, Binevler, Saçaklızade, Çukurhisar, Kumarlı, Tekir, Karadere, Büyüksır, Çokran, Kızıldamlar ve Dereboğazı mahallelerinde depremzedelere çadırların teslim edildiği, çadırlar geldikçe daha fazla çadırın dağıtılacağı belirtildi.

Onikisubat Belediyesi olarak, konutu yıkılan, konutu yıkılan veya ağır ve orta hasarlı depremzedelerimiz için temin ettiğimiz çadırları, çadırkent ve barınakların yanı sıra muhtarlarımız aracılığıyla da ulaştırmaya devam ediyoruz. kurduk Binevler, Saçaklızade, Çukurhisar, Kumarlı, Tekir, Karadere, Büyüksır”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu