Haber

İstanbul Valiliği Yeni Yıl Tedbirlerini Açıkladı

İstanbul Valiliği yılbaşı için alınan tedbirleri açıkladı. Yoğunluğun artabileceği yerlerde denetimler yapılacak, işçi sayısı artırılacak.

Güvenlik birimleri harekete geçecek

İstanbul Valiliği yılbaşı için alınacak önlemleri açıkladı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  • Konaklama tesisleri, eğlence mekanları, restoranlar, kafeler vb. yerlerde aktif, yoğun ve sürdürülebilir kontroller yapılacak.

  • Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezleri, havalimanları, otogar ve toplu ulaşım araçlarına bağlı istasyonlar, vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği ve kutlamaların yapıldığı meydan, alan ve şenliklerde tüm güvenlik tedbirleri güvenlik birimlerimiz tarafından alınacaktır.

  • Yeni yıl boyunca vatandaşlarımızın bayramlaşabileceği alan, meydan ve mekanlarda tedbirler artırılarak uygulanacak.

‘Olası olumsuzluklara karşı her türlü önlem alınacaktır’

Acil servisler de dahil olmak üzere sağlık hizmetinin eksiksiz olarak sağlanabilmesi için İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık kuruluşlarına yeterli sayıda işçi atanacaktır.

Yangın ve benzeri tehlikelere karşı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İtfaiye Daire Başkanlığı) tarafından her türlü hazırlık yapılacak ve teyakkuzda bulunulacaktır.

Belediye, Zabıta ve Jandarma personeli yılbaşı nedeniyle seferlerin aksamaması için en üst düzeyde tedbir alacak ve nöbet hizmetleri kesintisiz olarak yürütülecek.

Trafik, zabıta ve vergi kontrol görevlileri ekipler halinde kontrol ve denetimlerini aktif olarak yapacak.

Telefon arızaları ile elektrik, su, doğalgaz kesinti ve arızalarına karşı ilgili kurumlarca gerekli tedbirler alınacaktır.’

Açıklamada, ‘112 acil çağrı merkezi, 153 İBB beyaz masa, 185 su arıza ihbar, 186 elektrik arıza ihbar, 187 doğalgaz arıza ihbar’ acil başvuru telefonlarının da hatırlatıldığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu