Ekonomi

Hem belediye bütçesine hem kent ekonomisine katkı

İZMİR (İGFA) – İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İZBETON A.Ş. çatısı altında faaliyete geçirdiği Kent Mobilyaları Fabrikası kentin dört bir köşesi için üretim yapıyor. Mahallî kaynaklarla ekonomik üretim yapan fabrika, hem belediye bütçesine hem de kent iktisadına katkı sağlıyor. Fabrika ayrıyeten dünyanın birinci Cittaslow Metropolü İzmir’in “Sakin Mahalle” programındaki Karşıyaka’nın Demirköprü ile Konak’ın Pazaryeri bölgelerine hizmet veriyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üniversite yerleşkelerinde oluşturduğu yemek dağıtım noktalarına, gençlerin rahat yemek yiyebilmesi için koyduğu banklardan ise gençler şad.

“İzmir için çalışıyoruz”
İZBETON Kent Mobilyaları Fabrikası Üretim Sorumlusu Yavuz Diker “Doğa dostu ve konforlu ürünlerle İzmirlilerin refahını arttırmayı hedefliyoruz. Cittaslow, Kent Estetiği, Fen İşleri, Park ve Bahçeler gibi Büyükşehir Belediyesi’nin birçok birimiyle İzmir için ortak çalışıyoruz. Çalışmalar sırasında ve sonrasında muhtar ve vatandaşlardan olumlu tepkiler aldık. İZBETON olarak birçok farklı iş kolunda çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Maliyetler düşüyor
İZBETON Kent Mobilyaları Fabrikası’nda ahşap ve betondan banklar, saksılar, çöp kutuları, kamelyalar, piknik masaları, sanatsal dizaynlar ve heykeller, oyun alanları üzere birçok kent mobilyası üretiliyor. Üretilen mobilyalar İzmir’in parklarında, bahçelerinde ve hayat alanlarında kullanılıyor.
Daima büyüyerek ülke iktisadına artı kıymet katan mobilya dalında de varlığını gösteren İZBETON, yeni fabrikası sayesinde hem istihdam imkânı sağlıyor hem de çağdaş üretimleriyle verimliliği artırıyor. Tüm bu üretim ve uygulama süreçlerinde de mahallî kaynaklar kullanılıyor. Üretimlerin belediye şirketi çatısı altında yapılması da üretimde maliyetleri düşürüyor ve kalite standartlarının uygulanmasını kolaylaştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu