Ekonomi

Dollar Tree hisse senedi hedefi Piper Sandler tarafından 168 dolara düşürüldü

Perşembe günü Piper Sandler, Dollar Tree (NASDAQ:DLTR) hisseleri üzerindeki görünümünü düzeltti ve fiyat hedefini 171,00$’dan 168,00$’a düşürürken hisse senedi üzerindeki Overweight notunu korudu. Firma, düzeltmenin bir miktar hayal kırıklığı yaratan hisse başına kazanç (EPS) baskısını takip ettiğini belirtti.

Dördüncü çeyrek sonuçlarının, tek seferlik bir ücret hariç, tatmin edici olmasına ve beklenen karşılaştırılabilir mağaza satışlarına rağmen, ilk çeyrek ve 2024 yılının tamamı için beklentiler karşılanmadı.

Şirketin devam eden önemli yatırımları ile amortisman ve itfa paylarındaki artış, beklentilerin altında kalınmasında etkili olan faktörler olarak gösterildi. Buna ek olarak, Dollar Tree’nin 2026’da 10 $ EPS’ye ulaşma hedefinden uzaklaşma kararı özellikle cesaret kırıcı olarak vurgulandı.

Bu revizyon, küçülmeden kaynaklanan kayıpların artması ve elverişsiz ürün karmasının yanı sıra Ek Beslenme Yardım Programı (SNAP) yardımlarındaki azalma gibi beklenmedik zorluklara bağlandı.

Piper Sandler, önümüzdeki üç yıl içinde 10 dolarlık EPS hedefine ulaşılmasa bile Dollar Tree’nin hala cazip bir büyüme hikayesi sunduğunu ifade etti. Firma, şirketin kazançlarını yüksek onlu oranlarda artıracağını ve muhtemelen %20’yi aşacağını öngörüyor. Şirketin raporlanan sonuçları dalgalanma gösterse de, Dollar Tree’nin hisselerinin tarihsel olarak kazanç sonrası satışların ardından toparlanma eğiliminde olduğu kabul edildi.

Analiz, geçtiğimiz yıl rapor edilen kazançlardaki dalgalanmaya rağmen, Dollar Tree hisselerinin kazanç açıklamalarının ardından ilk düşüşlerden sonra geri dönme eğiliminde olduğu gözlemiyle sona erdi.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu