Haber

Tibet, Çin’de Kutlanan Şeftali Çiçeği Festivali’nden Renkli Görüntüler

Çin’in Tibet Özerk Bölgesi Nyingchi’de her yıl düzenlenen şeftali çiçeği festivali Salı günü başladı.

Festival süresince dans gösterileri, klasik halk gösterileri, kamp ateşi etrafında buluşmalar, defileler gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

SES 1 (Çince): CHEN CAN, Organizatör grubunun üyesi:

“Şeftali çiçeği festivali, Nyingchi’nin ekonomik kalkınmasını desteklemek ve çeşitli etnik gruplardan insanlar arasındaki bağı güçlendirmek için önemli bir fırsat haline geldi. Bu yılki festival, 20 yıllık tarihinin en büyüğü. Şeftali çiçeği ekonomisinin daha ekonomik ve verimli olmasını umuyoruz. Nyingchi’ye ekolojik faydalar ve Nyingchi’deki insanların hayatlarının şeftali çiçekleri kadar canlı olmasını umuyoruz.”

Bu yılın ilk iki ayında Nyingchi’ye 1 milyondan fazla yerli ve yabancı turist geldi. Bu rakam bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 75’lik bir artışa işaret ediyor.

SES 2 (Çince): WANG GUANNING, Guangxi eyaleti, Nanning şehrinden bir turist

“Büyüleyici ve çok güzel. Daha önce birkaç kez burada bulundum ama şeftali çiçeği festivalinde hiç bulunmadım. Ve bugün açılış töreni tek kelimeyle muhteşemdi. Etnik kültürel cazibesi karşısında gözlerimizi kamaştırdık. Çok güzel. Aynı zamanda oluyor. altyapı ve diğer tesisler de dahil olmak üzere bölgede.” “Gelmekte olan büyük değişiklikleri gördük. Her şey çok iyi.”

xinhua Haberler Ajans muhabirleri Nyingchi’den bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu