Haber

Sözcü: ‘Erdoğan Altı Masayı Gol Attı’

Sözcü Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aytunç Erkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 14 Mayıs’ı seçime işaretlemesini Altı Masa için ‘gol pas’ olarak yorumladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokrat Parti’nin 1950’de iktidara geldiği 14 Mayıs’ı dün seçimler için belirledi.

Sözcü Aytunç Erkin bugünkü yazısında 14 Mayıs tarihini değerlendirdi. Erkin, Erdoğan’ın bu tarihle Altı Masa’ya ‘gol pas’ verdiğini kaydetti.

Erdoğan’ın dünkü küme toplantısı ‘Merhum Menderes 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter artık millet’ diyerek sandıktan büyük bir zaferle çıktı. 73 yıl sonra 6 masa yeter diyerek karşımıza çıkan darbecilere milletimiz bir kez daha söyleyecektir.AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın sözleri 14 Mayıs sembolik bir değere sahiptir. 14 Mayıs 1950 tarihi, ‘Yeter söz milletindir’ diyen Demokrat Parti’nin Türkiye’de iktidara geldiği tarihin adıdır. 27 yıllık tek parti iktidarına, CHP diktatörlüğüne ve diktatörlüğüne karşı Anadolu devriminin adı 14 Mayıs’tır.sözlerini hatırlatan Erkin, şöyle devam etti:

“AKP, AKP’ye karşı mı?”

Anlamadım. AKP bu seçimde AKP’ye karşı mı? Soruma şaşırma! Demokrat Parti’nin ‘tek parti iktidarına’ karşı kazandığı ‘zafer’ üzerinden yürütülecek kampanya, ’20 yıllık tek parti iktidarını’ değiştirmek isteyen muhalefetin kampanyasına dönüşmeyecek mi? ? İletişimsizlik mi bilinçli mi? Bilinci yerindeyse Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu da masadan golle geçmedi mi?

“Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs 1950’yi ‘demokrasi zaferi’ olarak gören çizgidedir”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Yeni CHP” üzerinden “tek parti dönemini” eleştirdiğini, 14 Mayıs 1950’yi “demokrasi zaferi” olarak gördüğünü ve “helalleşmeyi” savunduğunu belirten Erkin, şöyle devam etti:

Kılıçdaroğlu, 10 Ocak’ta yaptığı konuşmada ‘Yeni CHP’yi şöyle anlattı:

‘(…) CHP olarak üzerimize düşeni cesurca yaptık, kan kustuk, kızılcık şerbeti içtik ama değişmeyi biliyorduk ve başardık. Önce özgürleştik, sonra özgürlükçü olduk. Biz bu şekilde yaptık; Statükodan çıktık… Peki Erdoğan ne yaptı? Eleştirdiği her şey, dün eleştirdiği her şey artık kişisel olarak kendisine dönüşmüştür. Hangi hatalardan vazgeçtiysek saray artık aynen öyle. Statükocu, reform karşıtlığı, özgürlükçülük karşıtı Kenan Cihan bunların hepsini yaşadı, Kenan Evren’le aynı çizgideler.’

Dahası; Masanın diğer ayaklarının Menderes hattını savunduğunu herkes biliyor, hatta koltukta Gültekin Uysal’ın DP’si var’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu