Haber

Şanlıurfa’da uyuşturucu satıcılarının açtığı ateş sonucu 2 polis memuru yaralandı

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde uyuşturucu satıcılarının açtığı ateş sonucu 2 polis memuru yaralandı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince Şair Nabi Mahallesi’nde yapılan bir çalışma kapsamında, 2 kuşkulu tarafından, polis takımlarına pompalı tüfekle ateş açıldı. Olayda yaralanan 2 polis memuru, bölgeye gelen sıhhat gruplarınca hastaneye kaldırıldı.

Bölgeye kısa müddette gelen destek takımlar, kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ve Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, daha sonra yaralı polislerin bulunduğu hastaneyi ziyaret ederek, durumlarına ait bilgi aldı.

Vali Ayhan, gazetecilere, olayın bir terör saldırısı olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

“Narkotik Şubesinden iki arkadaşımız uyuşturucuyla uğraş kapsamında çalışma yaparken muhtemelen bunu fark eden 2 kişi, denetimsiz bir halde arkadaşlarımızın üzerine amaç gözetmeksizin pompalı tüfekle saldırıyorlar. Arkadaşlarımız karşılık veriyor, saldırganlar çabucak olay yerinden kaçıyorlar. Şu an takibimiz devam ediyor, gerekli çalışma yapılacak. Hamdolsun 2 polisimizin de sıhhat durumu âlâ, hiçbir olumsuzluk yok, yakinen takip ediyoruz. Son vakitlerde uyuşturucuyla gayrette harika bir çalışma yapıldı. Alanları daraldı, kıpırdayamıyorlar adeta. Yakın vakitte çok daha büyük çalışmalar olacak. Bunu da bilhassa söz etmek istiyorum. Bu muhtemelen ağır çalışmanın vermiş olduğu bir saldırganlık da olabilir. Lakin asla bunlara fırsat vermeyeceğiz. Polis memuru kardeşlerimizin şu an sıhhatleri yeterli, hekimlerimiz gereken müdahaleyi yapıyor, kaçan saldırganların da en kısa müddette yakalanacağını söyleyebilirim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu