Haber

Orhan Miroğlu: “Gelin Türkiye laiktir laik kalacaktır” sloganına dönmeyin

AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir, Sofuoğlu’na tepki gösterdi.

Miroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye laiktir, laik kalacaktır, artık geri gelin!” terimini kullandı.

Miroğlu’nun paylaşımı şöyle:

“Adam Prof. Üniversitede tarih okutuyor. Ama bize duyurduğu sesler, ancak uyuyan bir DAİŞ hücresinin bir üyesinden duyabileceğimiz seslerdir. Özlem Zengin, Derya Yanık ve Çiğdem Erdoğan Atabek’i cehennemde yakacak! Nereden nereye: Türkiye laiktir sloganına gelin, laik kalacak, şimdi geri dönmeyin!”

Ne oldu?

prof. Ebubekir Sofuoğlu, Aile Bakanı Derya Yanık, AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Hasret Varlıklı ve Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan, Atabek’i hedef aldı.

6284 sayılı yasayı savunduğu için daha önce de tehdit mesajları aldığını anlatan Sofuoğlu, bakan Yanık ve Atabek’in fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşarak, “Listenin neresinde olursa olsunlar, poşete sarılı da olsalar. Kâbe’nin örtüsü, soğuyuncaya kadar, soğuyuncaya kadar.’ dedi.

Sofuoğlu’nun sözleri için Zengin, “Bu bir tehdit değil de nedir? AK Partili de değiller” diye yanıtladı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu