Teknoloji

NVIDIA’nın bilgisayarınızda yerel olarak çalışan yapay zekalı sohbet robotu: RTX ile sohbet edin

NVIDIA, bilgisayarınızda yerel olarak çalışan bir sohbet robotunun ücretsiz demo sürümünü yayınladı.

Bu, sohbet robotunun belgelerinize ve makalelerinize erişmesini sağladığı için oldukça hoş bir özelliktir. RTX ile sohbet edin Kişisel verilerinizle besleyebilir ve bu bilgilere dayanarak özetler oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir chatbot gibi ona da sorular sorabilirsiniz ve yanıt verirken kişisel verilerinizi de dikkate alabilir.

NVDIA, kullanıcıların “bilgisayardaki yerel dosyaları veri kümesi olarak Mistral veya Llama 2 gibi açık kaynaklı büyük dil modeline bağlayabileceklerini” söylüyor.

Şirket, bir kullanıcının chatbot’a ortağının önerdiği Las Vegas’taki bir restoran hakkında soru sorma örneğini veriyor. Yazılım, cevabı bulmak için yerel dosyaları tarar. Uygulama, .txt, .pdf, .doc/.docx ve .xml dahil olmak üzere çok sayıda dosya biçimini destekler. Şirket, uygulamanın ilgili dosyaları “saniyeler içinde” veri kümesine yüklediğini söylüyor.

RTX ile sohbet edin , ayrıca YouTube videolarını ve oynatma listelerini de entegre eder. Veri kümesine bir video URL’si ekleyebilir ve klipte yer alan bilgileri bağlamsal sorgular için kullanabilirsiniz. NVIDIA, bunun “favori etkileyici videoların içeriğine dayalı olarak” seyahat teklifleri talep edilirken veya eğitim kaynaklarından elde edilen eğitimler ve özetler ararken yararlı olacağını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu