Haber

Murat Kurum: Kimin kiminle ittifak yaptığı bizi ilgilendirmiyor

Yerel seçimde AK Parti’nin İstanbul adayı olarak yarışan Murat Kurum, seçim çalışmaları için gittiği Çekmeköy’deki ‘Hamsi Festivali’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. DEM Partisi’nin İstanbul’da aday gösterme kararına ilişkin konuşan Kurum, şunları söyledi:

“İşin başında da söyledik, şimdi de söylüyoruz. Kim kiminle ittifak yapacak umurumuzda değil. Bugün Çekmeköy’deyiz, heyecanı görüyorsunuz. Çekmeköy ne diyor, ‘Biz hazırız’ 31 Mart’ için mi? Çekmeköy, İstanbul’da büyük bir heyecanla değişim istiyor. Bu motivasyonla gittiğimiz her ilçede bu kardeşliği görüyoruz. Bu yüzden kimin kiminle ittifak içinde olduğu umurumuzda değil. Tüm İstanbul. İstanbul’da yaşayan her kardeşimizin oyunu istiyoruz. İnşallah hep birlikte kazanacağız. Bu bir gençlik hareketi olacak, kadınlarımızın hareketi olacak. 31 “Mart’ta birlikte kazanacağız. Bunu arzuluyoruz. İstanbul’la ve onun sorunlarıyla ilgileneceğiz.”

Kurum, TOKİ’den evini alamayan mağdurlarla ilgili soruyu şöyle yanıtladı:

AYNI TABLO ETRAFINDA İSTİŞARE ETTİK: Biz bunu hep söyledik; Bir sorun varsa sorundan kaçmayacağız. Sorun nerede ise biz orada olacağız. Çözüm için orada olacağız. Dün yine arkadaşlarımızla buluştuk. TOKİ’den sosyal konut alan ve hak kazanan arkadaşlarımızla bir araya geldik. Onları dinledik. Onlar masanın bir tarafında, biz ise diğer tarafındaydık. Tıpkı masa etrafında istişarede bulunduğumuz gibi. Onlar için bir şeyler yapmaya çalıştık. TOKİ’mize teşekkür ediyorum. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza teşekkür ediyorum. Kardeşlerimize her türlü desteği sağlamak için de çaba harcadılar.

MUTLU AYRILDIK: Dün keyifli bir şekilde ayrıldığımızı düşünüyorum. En azından onlarla birlikte olmak için çaba harcadım. Sosyal medyada muhtemelen görmüş olduğunuz algı oluşturulmaya çalışılan görüntülerle dünkü sahnelere baktığımızda samimiyeti, kardeşliği gördük. Milletimizin ne sorunu varsa onun takipçisi olacağız. Can sıkıntısından kaçmayacağız, ayrılmayacağız. Milletimizi bu anlamda başıboş bırakmayacağız. Her zaman el ele, her zaman kalp kalbe olacağız. Dün Tuzla’daki kardeşlerimizle bu toplantıyı gerçekleştirdik. 25 yıllık iş hayatımızda ve iş ahlakımızda milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmeye gayret ettik.

SÖZÜMÜZÜ TUTTUK: Şu ana kadar nerede bir afet, bir su baskını yaşandıysa oraya gittik, milletimize bir söz verdik. Biz sözümüzü tuttuk. Dün de aynı anlayışla Tuzla’daki kardeşlerimizle bir araya geldik. Oturduk istişarede bulunduk ve sorduk: Yapılabilecek bir iyileştirme var mı, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir çalışma var mı? Biz de bu anlayışımızı ortaya koyarak keyifli bir şekilde ayrıldık. Tuzla’nın ve İstanbul’un her köşesindeki kardeşlerimizin mutluluğu bizi sevindiriyor. “Onların sevincine ortak oluyoruz”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu