Haber

Muğla Büyükşehir’den 8 bin km yol çizgi çalışması

Muğla Büyükşehir Belediyesi vilayet genelinde sürdürdüğü nizamlı ve inançlı yol çalışmalar kapsamında 8 bin 86 km yol çizgi çalışması yaptı.

13 ilçesi, 569 mahallesi olan Muğla’da sorumluluk alanı yollarda imal, bakım, tamir, çizgi, oto korkuluk, yatay, düşey işaretleme çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi grupları 2014 yılından bu yana 8 bin 86 km yol çizgi çalışması yaptı. Büyükşehir Belediyesi ayrıyeten İlçe Belediyelerinin sorumluluğu altında olan yolların da çizgi çalışmalarını yapıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yaya ve trafik güvenliğini sağlamak gayesiyle vilayet genelinde başlatmış olduğu yatay ve düşey işaretleme çalışmalarına da aralıksız olarak devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, trafik tanzim ve ihtar levhalarının yanı sıra eksik yahut deformasyona uğramış yavaşlama ikaz çizgileri, yaya geçidi, refüj başı ofset tarama ve yol çizgi uygulamalarını da sürdürüyor. Bu kapsamda 2014 yılından bu yana Vilayet genelinde 149 bin 23 adet levha, 159 bin 176 adet CTP ( kedigözü yansıtıcılı yol kenar dikmesi), 2 bin 193 adet trafik güvenlik aynası, 103 bin 738 adet Omega montajı yaptı.

Büyükşehir takımları yol çizgilerini periyodik yenileme çalışmalarının yanı sıra vakit içerisinde lastik asfalt lekesi olan işaretlemeleri basınçlı su jeti ile temizleyerek çizgilerinin görünürlüğünü arttırıyor ve kullanım ömrünü uzatıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu