Ekonomi

ManpowerGroup, Latin Amerika/Asya’daki güçlü talebi gerekçe göstererek ilk çeyrek kazançlarını açıkladı

MILWAUKEE – ManpowerGroup (NYSE: MAN) bugün ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı ve analistlerin 0,91 dolarlık konsensüs tahminini aşan 0,94 dolarlık düzeltilmiş hisse başına kazanç (EPS) açıkladı.

EPS’deki artışa rağmen, şirketin bu çeyrekteki geliri 4,4 milyar dolar ile 4,44 milyar dolarlık konsensüs tahmininin biraz altında kaldı ve geçen yılın aynı çeyreğinde bildirilen 4,752 milyar dolara göre %7’lik bir düşüşü temsil etti.

Küresel personel firması Kuzey Amerika ve Avrupa’da zorlu bir ortamla karşı karşıya kalırken Latin Amerika ve Asya-Pasifik bölgesinde güçlü bir taleple karşılaştı.

ManpowerGroup’un brüt kar marjı düzeltilmiş bazda %17,5 olarak gerçekleşirken, şirket satış, genel ve idari giderlerini (SG&A) raporlanan bazda yıldan yıla (YoY) %6, sabit kurda ise %5 azaltmayı başardı.

ManpowerGroup Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jonas Prising, çeyrek performansıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Kuzey Amerika ve Avrupa’daki işverenler, ekonomik ortamın sürdürülebilir bir iyileşme yolunda olduğuna dair işaretler bekledikleri için temkinli davranmaya devam ediyor. Bu pazarların bazılarında personel ve kalıcı işe alım talebi daha düşük seviyelerde istikrar kazanırken, Latin Amerika ve Asya Pasifik Orta Doğu’da talep güçlü kalmaya devam etti.”

ManpowerGroup, ikinci çeyrek için düzeltilmiş seyreltilmiş EPS’nin, 7 sentlik tahmini olumsuz kur etkisi hesaba katıldığında ve 8 sent olarak tahmin edilen Proservia Almanya işletmesinin faaliyet zararları hariç tutulduğunda 1,24 ila 1,34 dolar arasında olmasını bekliyor. Bu tahmin aralığının orta noktası olan 1.29 dolar, henüz açıklanmadığı için analist konsensüsü ile karşılaştırılmadı.

Çeyrek boyunca şirket ayrıca 50 milyon dolarlık adi hisse senedi geri satın aldı ve güçlü nakit akışı bildirdi. Gelirdeki düşüşe rağmen, şirketin maliyetleri yönetme ve güçlü personel marjlarını koruma çabaları, faaliyetlerinde bir dereceye kadar esnekliği yansıtıyor. ManpowerGroup’un finansal pozisyonu, 31 Mart 2024 itibariyle toplam 604,8 milyon dolar olan nakit ve nakit benzerleri ile sağlamlığını korumaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu