Haber

Gürcistan Parlamentosu Kobakhidze başkanlığındaki yeni hükümeti onayladı

Gürcistan Parlamentosu Milletvekilleri, Başbakan Iraklı KobakhidzeHükümetine ve hükümet programına olan inancını ifade eden bir kararı çoğunluk oyu ile destekledi.

84 milletvekili KobakhidzeOnlar, adaylığı ve önerdiği kabine lehine oy kullanırken, 10 milletvekili aleyhte oy kullandı.

KobakhidzeGürcistan Cumhurbaşkanının atanmasına ilişkin kararname Salome Zurabişviliİmzanın ardından resmen Başbakan olacak.

Yeni hükümete duyulan güvenin ifade edilebilmesi için 150 oydan 76’sının alınması gerekiyordu.

Parlamento ayrıca Kobakhidzeve bakanlardan oluşan bir heyet tarafından sunuldu. Bir Avrupa Devleti İnşa Etmek‘ Hükümet programı destekledi.

Parlamento Lideri Şalva PapuaşviliModeratörlüğünü yaptığı muhteşem oturumda konuşan 45 yaşındaki oyuncu KobakhidzeAvrupa Birliği (AB) ile entegrasyonun devamı için çaba göstereceğini söyledi.

Kobakhidze Dış politikada sınır komşuları ve stratejik ortak ülkelerle bağlantıları güçlendirmeye devam edeceklerini belirtti. Ülkelerinin toprak bütünlüğü sorunlarının çözümüne öncelik vereceklerine işaret ederek, KobakhidzeBu doğrultuda etkin bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Brüksel’e ilk yurt dışı seyahati

Iraklı, Gürcistan Parlamentosu tarafından Başbakan olarak atandı Kobakhidzeilk yurt dışı ziyaretini 20-21 Şubat’ta Brüksel’e yapacak.

KobakhidzeYaptığı açıklamada, ” 20-21 Şubat’ta Brüksel’e bir ziyaret planlanıyor. Bu ziyaret hem Avrupa Birliği’ni hem de NATO’yu ilgilendiriyor. Gündem zaten belirlendi. Buna göre ilk ziyaret Brüksel’de gerçekleşecek.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu