Haber

Gaziantep’in Karkamış ilçesine roketli saldırı: 2 vatandaşımız hayatını kaybetti, 6 yaralı var

Gaziantep’in Karkamış ilçesine terör örgütü YPG/ PKK mensuplarınca Suriye’nin kuzeyinden 5 roket atıldı, gruplar çabucak bölgeye sevk edildi.

ROKETLER BİR LİSE, İKİ MESKEN VE BİR TIRA İSABET ETTİ

Terör örgütü YPG/PKK mensuplarınca atılan 5 roket, ilçe merkezindeki bir lise ve iki konut ile Karkamış Hudut Kapısı yakınındaki bir tıra isabet etti. Olay yerine çok sayıda takım sevk edildi. Roketlerin düştüğü alanda inceleme başlatıldı.

VALİ GÜL: 2 VATANDAŞIMIZ VEFAT ETTİ

Gaziantep Valisi Davut Gül de roket taarruzuyla ilgili açıklamada bulundu. Vali Gül, “Terör örgütü tarafından Fırat’ın doğusundan Karkamış ilçe merkezine 5 adat havan/roket atılmıştır. Sivil yerleşim merkezlerine isabet eden saldırıda; 2 hemşehrimiz vefat etmiştir. 2’si ağır olmak üzere 6 vatandaşımız yaralanmıştır. Ayrıntılı bilgi daha sonra paylaşılacaktır” dedi.

DÜN AKŞAM DA KİLİS’E ROKET ATILDI

TSK’nın Pençe Kılıç Harekatı ile büyük darbe alan terör örgütü, dün akşam da Kilis’teki Öncüpınar Hudut Kapısı bölgesine roket attı. Atakta, 1 asker ve 7 polis yaralandı. Özel harekat polislerinin de ortalarında bulunduğu yaralılar, Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kilis Valisi Recep Soytürk, yaralıları hastanede ziyaret etti. Bu ortada, hücumun akabinde birtakım zırhlı araçların hudut kapısından geçtiği, Kilis semalarında ise savaş uçaklarının olduğu görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu