Haber

Erdoğan, Düzenlenen Videoyu Savundu: “Gençlerin Hızlı Zekasının Ürünü”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK’lılar tarafından Millet İttifakı’nın reklam sinemasına eklenen görüntüyü “gençliğin çevik zekasının ürünü” olarak savundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK elebaşının Millet İttifakı’nın ‘Haydi’ reklam filmine montajla eklendiğini itiraf ettiği görüntüleri savundu. Erdoğan, Sivas mitinginde yaptığı konuşmada o görüntülerle ilgili şu ifadeleri kullandı:

’14 Mayıs’tan önce terör liderleri bu görüntüleri Kandil’den alıp CHP Genel Başkanı için oy istedi. Şimdi çıktılar ve bu gerçekleri 5 saniyeye sığdıran gençlerimizin kıvrak zekasının ürünü olan videoyu küstahça tekmeliyorlar.’

İşte o açıklama ?

14 Mayıs seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakı’nın ‘Hadi’ reklam filmine eklenen PKK liderinin montaj görüntülerini seçim meydanlarında izleyerek Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu teröristlerle işbirliği yapmakla suçladı.

Erdoğan, dün akşam katıldığı TRT yayınında söz konusu görüntülerin montaj olduğunu itiraf etti. erdoğan ‘Kandil’dekilerle video çekimleri var, yayınladılar. Ama montaj ama bu ama bu…’kelimeleri kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın itirafına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. ‘Yükleyici dürüst değil. Ben iftira atmaktan bıktım, o bana iftira atmaktan yorulmadı. Kimin saf ve kimin kirli olduğunu herkese göster, ya Rab. Amin!’dedi.

sarioglan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu