Haber

Erdoğan: Bugün 3 bin 500’e giremeyen engelli öğretmen adaylarımıza atamalarını yaptık.

25 Nisan Salı günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı törenle 3 bin 500 engelli öğretmenin atamaları yapıldı. Atama töreninde yaptığı konuşmada ataması yapılamayan engelli öğretmen adaylarının bir an önce atanacaklarının sözünü veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, “Türkiye bu konuda ciddi eksiklikleri olan bir ülke. engellilerin haklarını geniş bir alanda uzun süre kullanabilmeleri için engellileri ihmal eden bir ülke, potansiyellerinin bir kısmından vazgeçmiş demektir.Engellilerin hayata katılımı konusunda önemli reformlar gerçekleştirdik. bir zihniyet devrimi gerçekleştirdik.Engellilerimizin her başarısından gurur duyuyorsak bu büyük dönüşüm sayesindedir.

“İSTER ENGELLİ OLSUN, SAYISIZ HER VATANDAŞIMIZA TÜM KAPILAR AÇIK”

Medeniyet köklerimizde var olan değerleri, sahip olduğumuz imkanlarla birleştirerek ülkemizi dünyaya örnek teşkil edecek bir düzeye yükseltmeye kararlıyız. Engelli olsun olmasın bu ülkenin her vatandaşına emeği, yeteneği ve kararlılığı ölçüsünde tüm kapılar açıktır. Çocuklarımıza ve gençlerimize verebileceğimiz en büyük hediye bu özgüvene sahip olmaktır. Milletimizin fırsat verildiğinde neler yapabileceğini çok iyi biliyoruz. Siyasetin, ekonominin, toplumun ve kültürün her alanında başarılı olan insanımızın kurumsal yapının güçlendirilmesiyle bu başarılarını daha da artıracağına inanıyorum.

TWİTTER HESABINDAN İYİ NİYETİ VERDİ

Bugünkü programlara yaşadığı rahatsızlık nedeniyle katılamayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından Salı günü yapılacak törende atanamayan ve 3 bin 500’e giremeyen adayların da atandığının müjdesini verdi.

“TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE HOŞ GELDİNİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “25 Nisan’da 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yaptık. Atamanın müjdesini verdiğimiz gibi, başvuran ancak 3 bin 500’e giremeyen ve o gün ataması yapılmayan tüm adayları da atadık. . Tüm öğretmenlerimize hayırlı olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu