Haber

CHP Muğla Milletvekili Özcan: “Bu yatırım programı adaletsizliğin belgesidir”

MUĞLA (İGFA) –Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Gizem Özcan, Muğla’nın 2024 Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programı’nda hak ettiği finansmanı alamadığını vurgulayan bir açıklama yaptı.

Gizem Özcan şunları söyledi:

“Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programında, Yazlık Saray olarak bilinen, Marmaris Okluk Körfezi’ndeki Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ne 40 milyon dolar tahsis edildi. Bodrum İçme Suyu Projesi ve Muğla İçme Suyu Projesi için sadece bin lira tahsis yapıldı. Daha doğrusu bu projelere fon ayrılmadı, projelerin kapanmaması için sadece sembolik bir eser miktar verildi.

Bu Yatırım Programı adaletsizliğin belgesidir. Bu, iktidarın Muğla politikasını açıkça ortaya koyuyor: Muğla, siyasi tercihleri ​​nedeniyle finansmansız bırakılarak cezalandırılıyor. Ayrıca ülkemizde yaşanan deprem felaketinden sonra hala sıcak bir yuva bulamayan depremzedeler varken, onlar da Marmaris’teki Saray’a milyonlar ayırıyor. Sözlerin bittiği yer burası!

MUĞLA MERKEZ BÜTÇEYE YAKLAŞIK 9 LİRA VERİR VE 1 LİRA ALIR

2024 Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programı’na detaylı baktığımızda neden “bu bir haksızlık belgesidir” dediğimizi daha iyi anlayacaktır.

Yerel Yönetimler Dışındaki Kurumların 2024 Toplam Yatırım Tutarı 1 trilyon 6 milyar 903 milyon 731 bin TL oldu. Sadece Muğla’ya ayrılan toplam yatırım 2 milyar 708 milyon 513 bin TL. Bu da sadece Muğla’ya ayrılan yatırımın toplam yatırımın yüzde 2,5’i olduğu anlamına geliyor.

MUĞLA HAKKINI Alamıyor

2023 yılında Muğla’dan toplanan vergi gelirlerini (24 milyar 210 milyon 402 bin TL) sadece Muğla’ya ayrılan yatırımla (2 milyar 708 milyon 513 bin TL) karşılaştırdığımızda adaletsizliğin tablosu daha da netleşiyor: Muğla yaklaşık 9 milyon katkı sağlayacak lira (8,9 lira) Merkezi Bütçeye aktarıldı. lira) ve 1 lira alıyor.

Muğla’ya ayrılan payın hükümetin bir lütfu olmadığı unutulmamalıdır. Resim ortada, Muğlalı vatandaşlarımız aslında aldıkları verginin 9 kat fazlasını ceplerinden ödüyorlar.

Bu haksızlığın sona ermesi için çabalarımızı sürdüreceğiz!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu