Haber

CHP İzmir Belediyesi şirketi oy kullanmayanların listesinin hazırlandığını duyurdu.

Türkiye tarihi seçimini geride bıraktı…

Recep Tayyip Erdoğan her iki cumhurbaşkanlığı seçimini de açık farkla kazandı.

Bu durum muhalefet seçmenini hayal kırıklığına uğratırken, sosyal medyada yapılan tehdit paylaşımları tepki çekmeye devam ediyor.

Seçimlerin ardından 6 Şubat depreminde mağdur olan depremzedelerden fırına giren çocuğa kadar çok sayıda vatandaş tehdit edildi.

Öte yandan, muhalefet şirketleri de oylamanın fotoğrafı istenerek ihraçla tehdit edildi.

Bunun bir örneği CHP’nin kalesi olarak görülen İzmir’de yaşandı.

CHP’ye oy vermeyenlerin listesi hazırlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İZDOĞA’nın CHP çalışanı ve aynı zamanda Menemen CHP üyesi olan Hayriye Çelik, seçimin ardından yerini skandal sözlere bıraktı.

Çelik, kendisinin ve yakınlarının İzmir Büyükşehir ve CHP’li ilçe belediyelerinde çalıştıklarını, seçim sürecinde diğer siyasi partiye destek verenleri tespit edip liste hazırladıklarını söyledi.

“Merhamet yok”diyen Çelik, bu kişileri görevden alacaklarını ve seçimde isteyerek CHP’ye çalışan parti üyelerini alacaklarını ima etti.

“Gidin devlet kurumlarında çalışın”

Çelik, sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı:

Babası, annesi, ağabeyi, ablası, abisi CHP ilçe belediyelerimizde veya Büyükşehir Belediyesi’nde çalışıp diğer siyasi partilere koşan herkesin bir listesini hazırlıyoruz.

Yazık yok. İstekli arkadaşlarımızı baltalamayacağız. Hem belediyede çalışıp hem vatan hainliği yapmalarına imkan yok. Bu partiyi beğenmiyorsan belediyeyi hor görme. Git devlet kurumlarında çalış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu