Haber

Aşıklardan Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret

DENİZLİ (İGFA) – Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl etkinlikleri kapsamında bu yıl 10’uncusunu düzenledikleri Uluslararası Ege Aşıklar Günü’ne katılan aşıkları ağırladı. 4’ü Türk dünyasından olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinden toplam 20 âşık, Kültür ve Sosyal İşler Bölüm Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Karadavut, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından ziyaret edildi. Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Muhammet Avşar da katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, atalarımızdan kalma bir geleneği yaşatmaya ve gelecek nesillere aktarmaya çalıştıklarını söyledi. Önder Zolan, “Bu güzelliğin yaşanması ve gençlerimize aktarılması için gösterdiğiniz çabadan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. “Bizi biz yapan değerleri koruyacağız” dedi.

Önder Zolan konuşmasına şöyle devam etti; “Eğer o değerlere sahip çıkmazsak çocuklarımız ve gençlerimiz başka bir milletin değerleriyle donatılacak. Et ve kemikler bizden kalır ama ruh ve akıl farklıdır. Bizi biz yapan değerleri yaşatmalıyız. Güzelliklerimizi, değerlerimizi sözlerinizle, enstrümanlarınızla en etkili şekilde aktaran sizlersiniz” dedi.

Denizlili Ozan Nihat, her yıl düzenlenen Uluslararası Ege Aşıklar Festivali ile Denizli’de bu geleneğin oluşmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti. Ozan Nihat, “Güzel bir ateş yaktık, çok şükür, alev aldı, filiz büyüyüp dallandı. “İnşallah meyvesini verir, Allah razı olsun” dedi. Konuşmaların ardından aşıkların Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan’a hitaben okuduğu kısa dörtlükler ziyarete ayrı bir renk kattı. Öte yandan Aşıklar, bu akşam saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek son toplantıyla şehre veda edecek. Programın ücretsiz olduğu belirtilirken tüm Denizlililerin davetli olduğu kaydedildi.

haberyavuzeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu