Haber

Apple’ın Yeni Yapay Zeka Modeli MGIE ile Görsel İşlemler Artık Daha Kolay

Apple’ın yeni yapay zeka dil modeli sayesinde metin komutlarıyla görsel işlemleri dilediğimiz gibi gerçekleştirebileceğiz. İşte Apple’ın yeni görsel süreç modeli MGIE.

Yapay zeka artık hayatımızın her anında var. Apple ayrıca hem iPhone modellerinde hem de Mac modellerinde donanım olarak yapay zekayı kullanıyor. Hem A hem de M serisi işlemcilerinde fiziksel yapay zeka ünitesi bulunan Apple ürünlerine yeni bir yapay zeka yeteneği ekleniyor.

Bakalım Apple’ın görsel oluşturma ve düzenleme için geliştirdiği yapay zeka dil modeli MGIE bize neler sunuyor!

MGIE, grafik tasarımcılara rakip olan yapay zeka yazılımı

Görsellerde bazı değişiklik veya revizyonlar istediğinizde grafik tasarımcılarla iletişime geçeceğiz. Bir bilgisayar görüntüsü içerisinde görüntünün bu kısmını biraz büyütelim, görüntüdeki renkleri optimize edelim, ekrandaki görüntüyü değiştirelim gibi verdiğiniz komutları algılar ve yapay zeka sayesinde görüntüyü organize eder ve oluşturur. görüntüler dilediğiniz gibi!

Sızdırılan örnek görsellerde yapay zekanın, arka planda istenmeyen nesnelerin kaldırılması, fotoğrafların optimize edilmesi, bilgisayardaki ekranın değiştirilmesi veya yemek görüntüsünün daha sağlıklı hale getirilmesi gibi birçok yazılı metin komutunun verilmesinin ardından görüntüleri hızlı bir şekilde işlediği görülüyor.

MGIE adı verilen yeni model için Kaliforniya Üniversitesi ile birlikte çalışan Apple, tek yapmanız gerekenin isteklerinizi, sanki bir chatbot ile iletişim kuruyormuş gibi, başka bir insana yapmasını söyleyeceğimiz komutlar veya metin yoluyla iletmek olduğunu söylüyor. bilgisayarda Photoshop aracılığıyla yapabileceğimiz şeyler.

GitHUB üzerinden indirilmeye sunulan model artık ticari olarak kullanılmıyor. Bakalım şu anda geliştirilmeye başlanan dil önümüzdeki dönemde nasıl karşımıza çıkacak.

haber-kure.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu