Haber

Akrabasına emanet edilen ev yağmalandı, kadın şok oldu

Kadın, akrabasının kendisine emanet ettiği iki katlı evin durumunu görünce şok oldu.

Hırsızlar, donanımlı evden yaklaşık 400 bin lira değerindeki eşyayı çaldı.

Hayatının şokunu yaşayan Suzan Özmen:

“Tek kuru bina kaldı, bunu da alsınlar.”

ANTALYA – Antalya’da yakınlarına emanet edilen iki katlı mobilyalı evin hırsızlar tarafından yağmalandığını gören kadın hayatının şokunu yaşadı. Hırsızlar, iç kapıları dahi sökülen evden yaklaşık 400 bin lira değerindeki eşyayı çaldı.

Olay, Kepez ilçesine bağlı Kütükçü Mahallesi’nde meydana geldi. İki çocuk annesi Suzan Özmen, biri vefat eden, diğeri yurtdışında yaşayan yakınlarının iki katlı evinin bakımını üstlendi. Özmen, pencereleri dışarıdan demir çubuklarla kapatılan evde inceleme yapmak için iki gün önce adrese geldi. Girişteki demir kapıyı açtıktan sonra içeri giren kadın gördüklerine inanamadı. Kadın, giriş ve üst katlardaki tüm eşyaların eksik olduğunu, klimaların ve kapıların bile söküldüğünü görünce hayatının şokunu yaşadı. Özmen, koltuk takımları, beyaz eşyalar ve diğer küçük ev eşyalarının çalınması üzerine polis merkezine şikayette bulundu.

“Duvarlar kaldı”

Suzan Özmen, iki gün önce yakınlarının kendisine emanet ettiği mobilyalı evi incelediğinde gördükleri karşısında şok olduğunu söyledi.

Ana kapıdan girdiğinde her iki dairenin de yağmalandığını gördüğünü anlatan Özmen, “Şok oldum, hâlâ şoktayım. Bir evde bulaşık makinesi, buzdolabı, koltuk takımları, klima dahil her şeyi almışlar.” klima ve mutfak eşyaları. Şimdi ne yapmalıyız? Antalya’nın “Şehrin göbeğinde bu olur mu? Üç çelik kapıyı söktüler. Hiçbir şey kalmadı. Bir tek kuru bina kaldı, götürsünler. Hırsızlar yakalanmalı, iki ev böyle. Kimse görmedi mi?” dedi.

“400 bin lira değerinde”

İki konuttan 400 bin liraya yakın eşyanın alındığını kaydeden Özmen, “4 klimayı almışlar. Ev tek başına girilecek durumda değil. Polise başvurduk. Hırsızlık hala devam ediyor, dün geldik oraya. kapıydı, bugün yok. Burada hiçbir şey kalmadı. Onu da yağmaladılar.” “dedi.

hanihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu