Haber

Afet bölgesindeki kamu personeline tazminat ve fazla mesai ücretleri

ANKARA (İGFA) –6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen bölgelerdeki memurların tazminat ve fazla mesai ödemelerine ilişkin karar bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre kamu çalışanına 2 bin 59 lira 99 kuruş tazminat ve 6 ay fazla mesai ücreti ödenecek.

ek fiyat; Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Kilis, Osmaniye, Gaziantep ve Şanlıurfa illeri, Adana ilinin Çukurova, Ceyhan, Seyhan, Kozan ve Yüreğir ilçeleri, Diyarbakır ilinin Bağlar, Bismil, Çermik, Kayapınar, Sur ve Yenişehir ilçeleri, Merkez Devlet Memurları Kanunu, Türk Silahlı Kuvvetleri İş Kanunu, Uzman Jandarma Kanunu, Uzman Erbaş Kanunu, Hakimler ve Savcılar Kanunu ve Yüksek Öğrenim İş Kanunu, kamu kurum ve kuruluşlarında her zaman. Geçici ve geçici işçi olarak çalıştırılan işçinin, KHK ve diğer mevzuata göre sözleşmeli olarak çalıştırılan işçinin ve ilgili mevzuata göre çalıştırılan diğer işçinin; faydalanacaktır.

Karar kapsamındaki yerlere depremle ilgili görev yapmak amacıyla geçici olarak görevlendirilenlere de söz konusu tazminat ödenecek.

Eşlerden her birinin tazminattan farklı şekilde yararlanması halinde bu bedelin yüzde 75’i her eşe ödenecek.

Tazminat, fiilen yattığı süre oranında ay sonunda ödenecek ve damga vergisi dışında herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulmayacaktır.

İlgili kararın detaylarına ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu