Haber

671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri Başlıyor

Antalya’da bu yıl 671’inci kez düzenlenen ve “Türk’ün ilk özel sahası” olarak adlandırılan Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri, 8-10 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, Büyükşehir Belediyesi SporKulüp Başkanı Ramazan Karabulut, güreş ustası Hakan Çetin, Antalya başpehlivanları İsmail Balaban, Yusuf Can Zeybek, Ali Gürbüz, Orhan Okul, Mustafa Taş ve Osman Aynur’un katılımıyla güreş öncesi basın toplantısı düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi hizmet binasındaki toplantıda konuşan Önder Böcek, 671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşlerinin 8-10 Eylül tarihlerinde yapılacağını hatırlattı.

Antalya’da güreş sporuna emeği geçen herkese teşekkür eden Böcek, “Onların görüş ve düşünceleri ne olursa olsun, Kırkpınar dahil olmak üzere belediyelerimizin düzenlediği güreş etkinliklerinin tamamına elimden geldiğince katılmaya çalıştım. Görev sürem boyunca. Konyaaltı Belediye Başkanı olarak önce Osman Aynur, ardından İsmail Balaban, Ali Gürbüz ve bu yıl da “Yusuf Can Zeybek’in katkılarıyla altın kemeri Antalya’ya getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. Güreş tutkunlarını 671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşlerine davet ediyorum.” dedi.

“Kırkpınar kurallarını Elmalı’da da uygulayacağız”

Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, “Türk’ün ilk özel meydanı” olarak adlandırılan güreş müsabakalarının, önümüzdeki yıl Kırkpınar’da geçerli olacak kuralların ilk kez uygulanacak olması nedeniyle önem kazandığını söyledi.

Öztürk, “Bu yıl Elmalı’da tüm yüksekliklerde yüksek atlamalar yapacağız. Son 8’e kalan başpehlivanlarımızın puanlamasını da kaldırıyoruz. Yarı final ve finalde puanlama olmayacak. Bunu gerçekleştireceğiz. dedelerimizin izlediği, günlerce süren güreşler bu yıl Elmalı’da, gelecek yıl da Kırkpınar’da olacak.” “Elmalı’da uygulanması planlanan kuralların tamamını uygulayacağız.” dedi.

Güreş ustası Hakan Çetin de güreş müsabakalarında 64 pehlivanımızın yarışacağını kaydederek, tüm sporculara başarılar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu